ÜCRETSİZ ÖZEL GÜN ETİKETİ TASARLAMA

Son yıllarda kına gecelerinde, diş buğdaylarında,çocuklarımızın doğum günlerinde gelen ziyaretçilere o güne ait hediyeler vermek popüler oldu. Fakat bu hazırlıklar göründüğü kadar ekonomik olmayabiliyor.Bu sebeple bizlerde bu tür hediyeleri maliyeti düşürmek için kendimiz hazırlarız.
nikah şekeri hediyelik


 Bu aşamalardan biri de hazırladığımız hediyelere yapıştıracağımız etiketlerin tasarımıdır.
Bu konuyla ilgili zazze.com adlı siteden destek alabilirsiniz. Sahil kenarında yapacağınız nikahınız için kapağı deniz kabuklarıyla süslenmiş içerisinde deniz kumu ve deniz taşları olan hediyelik kavanozumuza etiket tasarlayalım. • İlk olarak zazze.com u açıp arama bölümüne round wedding sticker yazıyoruz.
 • Çıkan etiketler arasında beğendiğimiz etikete tıklıyoruz.

Ben bu etiketi beğendiğim için bunu kendime göre düzenleyeceğim.Sağ tarafta kırmızı kutucuğun içerisine kendi bilgilerimizi giriyoruz. Üstte de gördüğünüz gibi Sarah & John yazısını Sevilay & Hakan olarak değiştirdim. Ve tabi diğer yazıları da. Solda ki kırmızı kutucukla işaretlediğim customise it butonuyla yazıların boyutları ve yerleriyle oynayabiliyoruz.Son olarak aşağı kısma indiğimizde altında see on yazan resme sağ tıklayıp resmi farklı kaydetten etiket tasarımını kaydediyoruz. Eskiden bu kısımda kaydedilen etiketler büyük görünürdü ama sonra bu özelliği değiştirdiler . Bu yüzden etiketin yukarıdaki büyük görüntüsünden ekran görüntüsü alıp printte düzenliyorum. Ve etiketim. Bu şekilde düzenleyebileceğiniz binlerce etiket örneği mevcut. Etiket düzenledikten sonra word dosyasına yapıştırıp istediğiniz oranlarda boyutlandırıp yapışkanlı kağıda çıktı almanız yeterlidir. Ben bu şekilde kendi kına gecem için düzenlediğim 100 adet etiket için sadece 4 tl ödemiştim. Yaptırmak istediğinizde 100 etiket için yaklaşık 50 tl ücret ödemeniz gerekiyor. Son olarak sizlere fikir olması açısından tasarladığım bazı etiketlerin görüntülerini aşağıya ekledim. İyi günler :) Yorumlarınız benim için değerlidir :) 17 yorum

 1. Bende böyle bir post hazırlıyordum kendim bir şeyler yaptım ama tabi profesyonel değil :)))

  Birazda bu siteyi karıştırayım ; teşekkürlerrrr paylaşım için :*

  YanıtlaSil
 2. Bence çok ekonomik ayrıca basit de durmuyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. paralı yaptırmaya kalksanız etiket başı 0,40 kuruş istiyorlar. 100 Adet etiket size 40 tl ye mal oluyor.

   Sil
 3. Şahane görünüyor... Bu şekilde en azından bir masraftan daha kurtulur insan... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. İade-i ziyarete geldim efendim :)) İyi ki de gelmişim, ne güzel, ne yararlı bilgiler bunlar! :))

  YanıtlaSil
 5. Vıyvıyvıyyy! İşte böyle şeyler yoktu ki bizim özel günlerimizde mirim?! Dünyaya erken gelmişiz sözünün ete kemiğe bürünüp vücuda gelmiş haliyim şu an. :D

  Sevgiler... <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ama çok eğlencelisiniz siz :) Haklsınız eskiden yoktu böyle şeyler:)

   Sil
 6. Bu şekilde en fazla yapışkanlı kalitesiz kırtasiye malzemesi kağıda çıktı alabilirsiniz.
  Üstelik hazırladığınız görsel profesyonel programlarla hazırlananlara nazaran ekran görüntüsü olacağından bozuk görüntüde bir baskı sonucu ortaya çıkacaktır. 100 adet etiket baskısı HD görüntüde ve PVC malzeme yapışkanlı kağıda sadece 9,90 ₺ olmaktadır. Bunu yazan arkadaş nerede yaşadığını sanıyor acaba. Boşa vakit harcamayın. Herkes işini yapsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazım birilerinin pek işine gelmemiş. Dileyen istediğini yapmakta özgür. Ayrıca kendi kına gecemde dağıttığım hediyelik etiketini de bu şekilde yaptım. Etiketi büyütmediğiniz için görüntüde de kayma olmuyor. Hoş olsa da alt tarafı etiket . Daha kaliteli görüntü isteyenler parlak fotoğraf kağıdına bastırabilir dur o konuyu da belirteyim yazımda. Ayrıca halan en ucuz sitede bile 100 adet etiket 50 tl. Siz nerede 9.90 tl yapıldığını gördünüz site paylaşırsanız yararlanmış oluruz bizde bence de herkes işini yapsın. İnsanları yolunacak kaz gibi görmekten vazgeçin

   Sil
  2. Ne kadar salaklar var ya. 100 etiket 50 tl imiş. yok bilmem kaç tl imiş. ne kadar belekşçi emek hırsızı olmuşsunuz. googleye etiket yazdım arattım. ilk sayfada için 5 sitede en pahalı 40 etiketin fiyatı 6,5 tl. zazzleden görsel çalıp ekran görüntüsü ile kırpıp düşük kalite hırsızlık yapıp hediyelerinizi süsleyeceğinize verin 5-10 tl de kaliteli gelsin etiketiniz. ne insanlar var allahım yarabbim ya allah allah.

   Sil
  3. Sitenin adresini buraya da yazsaydınız keşke.Hayır az önce baktım 24 lü sticker paketini 10 tlye yapıyorlar 100 tanesi 40 tl yapıyor.Burada sizi niye rahatsız etti bu konu bu kadar ? İnsanlar yaptırır 5 tlye mal eder. Beğenmezlerse yine para verip yaptırırlar . Size bu kadar dokunan ne ?

   Sil
 7. Ya ben sticker larda o ''customize it'' ve ''see on'' yazısını göremiyorum , yardım lütfen:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen tasarımın altında yada sağ tarafta çıkıyordu o ibare

   Sil
 8. Aynen bende see on yazısını bulamadım :(kaldırıldımı acaba

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe