KÜLLİYE HAMAM - HAMAM ÖNERİSİ

Herkese merhaba,
Bir mekan önerisiyle daha karşınızdayım. Fakat bu sefer ki önerim kafe restaurant tan ziyade hamam önerisi. Uzun zamandır arkadaşlarla güzel vakit geçirebileceğiz hijyenik bir hamam arayışındaydık. İstediğimiz gibi bir hamam buluyorduk fakat bu sefer de saatleri bize uymuyordu. Yaptığımız araştırmalar sonucunda İstanbul anadolu yakası sancaktepede yeni açılan külliye hamama gitmeye karar verdik. Bu hamamın en büyük avantajı kadın ve erkekler için iki ayrı tesis yapılmış. Yani diğer hamamlardaki gibi bazı günler kadınlara bazı günler erkeklere ayrılmamış. Bu sebeple saat sıkıntısı yok.Haftanın her günü açık. Üstelik ücreti de gayet makul. Sadece 40 tl ödeyerek 3 saat boyunca hamamı,buhar odasını,jakuzisini,saunasını ve yüzme havuzunu kullanabiliyorsunuz. Bana sadece hamam yetmez ben kese köpükte yaptıracağım derseniz bir 25 tl daha ödemeniz gerekli. Detaylara geçmeden önce düğün öncesi gelin hamamı yapmak istiyorsanız eğer bu konuda da hizmet veriyorlar.Bu kadar bahsettikten sonra şimdi de resimlerle bu mekanı inceleyelim. Hamamda benim fotoğraf çekmem doğru olmayacağı için fotoğrafları hamamın internet sitesinden aldım.


Burası soyunma odalarının olduğu alan size odaların anahtarı veriliyor. Gönül rahatlığıyla özel eşyalarını bu odalara bırakıp kilitleyip hamama geçiyorsunuz.
Burası da hamamın esas bölümü. Bu resimde çıkmayan yine ilerde iç bölümlerde mevcut. Hamam gayet büyük.Buhar odası. Zaman zaman nefes almakta zorlansanız da gayet dinlendirici. Sauna da mevcut fakat saunanın fotoğrafları eklenmemiş .Jakuzi sırt ağrılarıma çok iyi gelip beni dinlendirmişti.Havuzun derinliği 165 cm uzunluğu çok fazla olmasa da iş görür.Bu da tesisin bir kısmının dıştan görünümü.Benim aklıma gelenler bu kadar. Hamamın internet adresi için tık tık . Sormak istediğiniz bir konu varsa yorum yap kısmından sorabilirsiniz .
iyi günler :) 11 yorum

 1. Öneri için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 2. Hamama gitmek, istediğim bir şey ama sıcak buhar beni hasta ediyor :)

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. İstanbul anadolu yakası sancaktepe hemen yazımda da düzenleyeyim adresi :)

   Sil
 4. var sormak istediğim.. 1.55 ler nasıl girecek havuza ? ayıptır ... cık cık..

  YanıtlaSil
 5. hımmm hiç bilmem hamam yaaa iyi bişidir herhaldeee :)

  YanıtlaSil
 6. Hamam cok sevmem ama jakuzi ve havuz kismina asssslaa hayir demem. Sicak suya bayilirim 😂😂😂

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe